W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, parafia Katedralna stosuje zalecenia służb sanitarnych oraz Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób.

Kapłani parafii katedralnej każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Prosimy wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszechmogący Boże, który kierujesz losami świata, pokornie prosimy za przyczyną Matki Bożej „Uzdrowienia Chorych” o łaskę oddalenia od nas epidemii koronawirusa, a wszystkim chorym i im posługującym udziel daru powrotu do zdrowia i potrzebnych sił.