W dniach poprzedzających IV niedzielę Wielkiego Postu, odbyła się 10. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania “24 godziny dla Pana”.

Zgodnie z zachętą wydziału duszpasterskiego do akcji włączyły się wszystkie kościoły dziekańskie diecezji świdnickiej. 17 i 18 marca, w ramach przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 24 kościoły dziekańskie, od Bolkowa do Żarowa, pozostawały otwarte przez cały dzień i noc, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi. – Nawiedzając wieczorem świdnicki kościół NMP Królowej Polski na osiedlu Młodych, pozytywnie zaskoczyła mnie wysoka frekwencja wiernych adorujących Najświętszy Sakrament. Myślę, że takie duszpasterskie działania są także bardzo potrzebne – mówił ks. kan. Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterskiego.

W wielu dekanatach zostały ustalone grafiki dla poszczególnych wspólnot parafialnych, dzięki temu kościoły przez całą dobę nie były puste. Przypomnijmy, że akcję „24 godziny dla Pana” zainicjował papież Franciszek, Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w całym Kościele i wielu księży oraz biskupów prosiło o jej powtórzenie.