W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ulicami Świdnicy przeszła uroczysta procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Procesja została poprzedzona Mszą świętą, której przewodniczył przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. W homilii biskup świdnicki mówił o Chrystusie, który jest dla każdego. Dla Niego ważny jest każdy człowiek, każdy jest przez Niego kochany. w Jezusie Eucharystycznym człowiek znajduje potrzebną siłę i moc. Ludzie wzmocnieni Ciałem Chrystusa są w stanie pokonać wszystkie krzyże codzienności. Główny celebrans zachęcał, aby jak najczęściej przebywać przy Jezusie Eucharystycznym. Biskup zachęcał do adoracji Najświętszego Sakramentu, która możliwa jest katedrze codziennie.

Wierni przeszli ulicami: Daleką. Pułaskiego, Rynkiem i Kotlarską do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP ojców paulinów, którzy wspólnie z parafią katedralną przygotowali tegoroczną procesję.

Boże Ciało to święto mówiące o najważniejszej tajemnicy naszej wiary – o tajemnicy Eucharystii, pod której postacią Chrystus chciał z nami pozostać. Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

Przy pięknej, słonecznej, a wręcz upalnej pogodzie, w uroczystościach wzięła udział liczna grupa wiernych.