Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2022 r.

 

1. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wspierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie naszych pielgrzymów na Jasną Górę. Modlitewne spotkania w kościele jeszcze dziś i jutro o 17.30. W poniedziałek 8 sierpnia na Jasnej Górze o godz. 13.00 Msza św. kończąca pieszą pielgrzymkę świdnicką. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli pielgrzymi trud oraz tym, którzy wpierali pielgrzymów duchowo.

2. W sobotę 13 sierpnia o godz. 7.30 wyruszy sprzed katedry rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Trasa wraz z drogą powrotną wynosi ok. 85 km. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

3. W sobotę, 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

4. Powoli kończy się kolejny etap remontu ołtarza głównego. Wkrótce z prezbiterium znikną rusztowania. Ostateczne zakończenie prac przy ołtarzu głównym związane jest z pozyskaniem kolejnych środków zewnętrznych, co parafia katedralna będzie w dalszym ciągu czyniła, składając nowe wnioski o dotacje. Aktualnie zostały zlecone prace projektowe nad wyposażeniem w odpowiednie meble, naszych dwóch zakrystii, czyli miejsc, gdzie kapłani i służba liturgiczna przygotowują się do Mszy świętej. Dlatego też sierpniowe tace będą przeznaczone na umeblowanie tych pomieszczeń. Za wszelką życzliwość i zrozumienie już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dniu dzisiejszym polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę.

Ogłoszenia diecezjalne

1. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia, w ramach obchodów rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, w kościele NMP Królowej Polski o godz. 12.30. Mszy św. z udziałem kompanii i orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego będzie przewodniczył bp Ignacy Dec. Po Mszy św. odbędzie się okolicznościowy program. Natomiast o godz. 15. przy starej plebanii rozpocznie się piknik patriotyczno-wojskowy. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

2. Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje w sobotę 20 sierpnia autokarową pielgrzymkę do Lichenia i Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 90 zł. Zapisy w Kurii od poniedziałku do piątku w g. 9.-13.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.


XVIII Niedziela Zwykła, 31 lipca 2022 r.

1. W poniedziałek, 1 sierpnia, po Mszy św. o godz. 8 z naszej katedry wyruszy 19. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Zachęcamy do odprowadzenia naszych pielgrzymów na pątniczy szlak. W tym dniu w naszej parafii rozpoczną się nabożeństwa pielgrzymkowe, które będą odprawiane o godz. 17.30 w kościele i potrwają do 8 sierpnia włącznie. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

2. W środę, 3 sierpnia, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci przeczystego serca świętego Józefa.

3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.

4. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 9 i 18. Spowiedź święta o stałych porach, czyli od 10 do 12 i od 16 do 18.

5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To także I sobota miesiąca. Różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej o godzinie 8.

6. Pierwsza sobota, to także okazja do odpowiedzi na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej, wzywającej do modlitwy i pokuty w intencji nawrócenia grzeszników. Tego dnia zapraszamy serdecznie do udziału w rodzinnym różańcu z Wojownikami Maryi. Modlitwa rozpocznie się w katedrze o 11.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, o godz. 12 Msza święta, a po niej procesja różańcowa, która przejdzie przez świdnicki Rynek. Modlitwa zakończy się przy pomniku Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału.

7. W sobotę o godz. 18 Msza święta w intencji osób uzależnionych od nałogów, ich rodzin oraz apostolstwa trzeźwości.

8. Zmiana tajemnic żywego różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 8.30.

9. Bardzo prosimy w czasie wakacji nie zapominać, iż świątynia jest miejscem świętym i zadbać o odpowiedni dla tego miejsca strój. Jednocześnie przypominamy pielgrzymom i turystom, iż zwiedzanie katedry jest zakazane podczas sprawowania Mszy Świętej.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dniu dzisiejszym polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę.

Ogłoszenia diecezjalne

1. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w Rynku o godz. 16.00 rozpocznie się okolicznościowy program przygotowany przez Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne połączony z modlitwą w intencji poległych Powstańców.

2. Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje w sobotę 20 sierpnia autokarową pielgrzymkę do Lichenia i Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 90 zł. Zapisy w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej od poniedziałku do piątku w g. 9.-13.

***

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 


XVII Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022 r.

 

1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i osób starszych. Papież Franciszek kieruje do nas zachętę, aby zwłaszcza tego dnia pójść odwiedzić osoby starsze, które są najbardziej samotne, w domu lub tam, gdzie przebywają. Zróbmy tak, by nikt nie przeżywał tego dnia w samotności. Posiadanie kogoś, na kogo się czeka, może odmienić przeżywanie dni osobom, które nie spodziewają się już niczego dobrego od przyszłości. Odwiedzanie samotnych osób starszych to uczynek miłosierdzia naszych czasów!

2. Dziś po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na rzecz polskich misjonarzy.

3. W poniedziałek 1 sierpnia z naszej katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 27 lipca, po Mszy św. wieczornej o 18.30 w kościele tygodniowym w par. NMP Królowej Polski na os. Młodych w Świdnicy.

4. Bardzo prosimy w czasie wakacji nie zapominać, iż świątynia jest miejscem świętym i zadbać o odpowiedni dla tego miejsca strój. Jednocześnie przypominamy pielgrzymom i turystom, iż zwiedzanie katedry jest zakazane podczas sprawowania Mszy Świętej.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W dniu dzisiejszym polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

***

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
– wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 


XVI Niedziela Zwykła, 17 lipca 2022 r.

 

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Niech dobry Bóg wynagradza za każdy dar serca.

2. Serdecznie witamy wszystkich gości, którzy w czasie wakacyjnym przybyli do naszej parafii i życzymy spokojnego pobytu. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy by ten czas był okazją do pogłębienia więzi rodzinnych i umocnienia relacji z Bogiem.

3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny, która wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

5. W przyszła niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i osób starszych. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w ich intencji.

6. W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa patrona kierowców po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na rzecz polskich misjonarzy.

7. W dniach od 1 do 8 sierpnia odbywać się będzie Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Osoby chętne wziąć udział w pielgrzymce zapraszamy do zgłaszania się u ks. Andrzeja Frankowa, wikariusza parafii NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych. Informacje na temat pielgrzymki znajdują się także na plakacie oraz na stronie internetowej diecezji. Wiernych, którzy z różnych względów nie będą mogli iść w pielgrzymce zapraszamy do włączenia się do grupy duchowego uczestnictwa. W czasie trwania pielgrzymki odbywać się będą w Kościele apele Jasnogórskie.

8. Przypominamy, że w spowiedź w katedrze odbywa się od poniedziałku do piątku od 10 do 12 i od 16 do 18 oraz w sobotę od 10 do 12, a także podczas każdej Mszy św.

9. Kancelaria parafialna czynna jest w środy o 16 do 17.30 oraz w soboty od 10 do 11.30.

10. Bardzo prosimy w czasie wakacji nie zapominać iż świątynia jest miejscem świętym i zadbać o odpowiedni dla tego miejsca strój. Jednocześnie przypominamy pielgrzymom i turystom, iż zwiedzanie katedry jest zakazane podczas sprawowania mszy Świętej.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Tygodnika Niedziela z obszerną relacją z peregrynacji obrazu Matki Bożej Łaskawej w naszej katedrze. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się ciekawy artykuł na temat przebiegu prac konserwatorskich w naszej katedrze.

12. Na nowy tydzień niech dobry Bóg nam błogosławi.

***

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.