Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020 r.

 

1. Przed nami ostatnie dni października. Wykorzystajmy je, aby wziąć udział w nabożeństwach różańcowych, które sprawujemy do soboty o godz. 17.30

2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas 1 i 2, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Za tydzień natomiast o tej samej porze na spotkanie po Mszy św. zapraszamy rodziców klas 3.

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzieży naszej parafii zostanie udzielony sakrament bierzmowania.

4. Zmiana tajemnic żywego różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30.

5. Za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu sprawowane są w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. W tym dniu o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym przy al. Brzozowej zaplanowana jest Msza święta, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.

6. Od południa 1 do 2 listopada we wszystkich kościołach oraz kaplicach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia św., modlitwa w int. Ojca Świętego), który można ofiarować za zmarłych. Zgodnie z dekretem penitencjarii apostolskiej w tym roku przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

7. Od 1-8 listopada, o godz. 16.00 na cmentarzu przy al. Brzozowej zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych.

8. Zbliża się listopad, a wraz z nim czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Kartki wypominkowe są dostępne przy wyjściu z kościoła. Prosimy czytelnie wypisywać na kartkach imiona zmarłych. Każda karta jest oznaczona datą dnia, w którym wypominki będą wyczytywane na nabożeństwie za zmarłych. Koperty z wypominkami prosimy składać do oznaczonej skrzynki przy zakrystii lub na tacę.

9. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w świątyni: używanie masek, dezynfekcja rąk i utrzymywanie dystansu.

10. Ze względu na panującą epidemię informujemy, że kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie nagłe i pilne sprawy należy ustalać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (530 853 425) lub e-mailowym (katedra.swidnica@gmail.com).

11. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli, a dla dzieci Małego Gościa.