Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020

MSZE ŚWIĘTE i NABOŻEŃSTWA
Wszystkie msze i nabożeństwa odprawiamy według normalnego porządku. Liczba uczestników Mszy Świętej lub nabożeństw nie może przekraczać 5 osób. Do uczestnictwa w liturgii w kościele zapraszamy Przedstawicieli Rodziny, która zamówiła intencję z zachowaniem rozporządzenia Ministerstwa, czyli nie więcej niż 5 osób. Pozostałych Wiernych gorąco prosimy o modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu lub internecie.

SPOWIEDŹ i KOMUNIA ŚWIĘTA
Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. W tym roku nie będzie wyznaczonej dodatkowej okazji do spowiedzi parafialnej. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00. Po odbytej spowiedzi można od razu przyjąć komunię świętą od kapłana, który będzie się modlił w intencji parafian oraz o ustanie epidemii przy ołtarzu.

AKT ŻALU
Mając na względzie utrudnienia związane z odbyciem sakramentu spowiedzi przypominamy o praktyce żalu doskonałego jako jednej z form pojednania z Bogiem. Szczegóły tej praktyki w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej parafii.

ODWIEDZINY CHORYCH
W tym miesiącu nie odwiedzimy ze stałą posługą chorych. W przypadku osób będących w niebezpieczeństwie śmierci prosimy o kontakt telefoniczny.

SPRAWY KANCELARYJNE
Pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym 530 853 425.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA i SAKRAMENT BIERZMOWANIA
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz uroczyste przyjęcie sakramentu bierzmowania uzależnione jest od aktualnej sytuacji. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia i cierpliwości. Ufamy, że do świąt wielkanocnych sytuacja związana z epidemią zostanie opanowana i będziemy mogli powrócić do normalnego funkcjonowania, dlatego na dzień dzisiejszy terminy Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania pozostają bez zmian. O ewentualnych zmianach będziemy informować w ogłoszeniach w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Drodzy Wierni!
Zwracamy się z gorącą prośbą o zrozumienie nadzwyczajnych środków zapobiegawczych, które byliśmy zobowiązani wprowadzić w związku w związku ze stanem epidemii w Polsce. Prosimy o rodzinną modlitwę w intencji chorych i cierpiących oraz o ustanie epidemii. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę Koronki do Bożego miłosierdzia. Transmisja tej modlitwy z naszej katedry codziennie o godzinie 15.00 poprzez stronę internetową Gość Świdnicki na portalu Facebook.