Ogłoszenia

XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020 r.

 

1. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, zostaną przeznaczone na cele remontowe naszej katedry. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą lub ofiarami wspierają parafię katedralną. Prace prowadzone w katedrze można także wspierać poprzez słodkie cegiełki, które można nabyć
przy wyjściu z kościoła w cenie 20 zł.

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.00 do 17.30. Sprawy pilne i nagłe załatwiamy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

3. W czwartek 13 dzień sierpnia. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

4. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszej parafii według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów.

5. W niedzielę, 16 VIII br., o godz. 13.00, w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy będzie sprawowana pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem honorowej asysty Wojska Polskiego oraz orkiestry wojskowej.  Po jej zakończeniu nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”. O godz. 15.15 rozpocznie się na terenie przykościelnym piknik wojskowy. W programie: pokaz sprzętu wojskowego, występy zespołów muzycznych, poczęstunek.

6. W sobotę, 22 VIII, o godz. 8.00 wyruszy sprzed katedry do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach pielgrzymka rowerowa w intencji trzeźwości narodu. W programie min. Msza Św. Powrót do Świdnicy przez Sobótkę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom na czas wakacji i urlopów życzymy dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.