Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej na praktyce duszpasterskiej dk. Adriana Fajkowskiego i życzymy wielu łask Bożych oraz owocnego pobytu pośród nas.

2. Dziś po każdej Mszy św., będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na cele misyjne.

3. Dziś także po Mszy św. o godz. 11.30 kolejne spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9.30 i 17.00; oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.

5. Ofiary na Jałmużnę Wielkopostną można składać do skarbony w kościele, natomiast ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać podczas Gorzkich Żali.

6. W sobotę z racji przygotowań do uroczystości jubileuszowych Msza święta o godz. 9.00 sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej.

7. W sobotę w naszej katedrze o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za 15 lat istnienia naszej diecezji. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta, do udziału w tej uroczystości. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 12.00. Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe w pobliżu katedry, służby porządkowe proszą  Świdniczan by na Mszę Św. udali się komunikacją miejską.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program wywieszony został w gablotach.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten miesiąc, zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za żywych i za zmarłych.

10. Dziś o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz nagrodzonego katolickim Oskarem włoskiego filmu fabularnego „Chleb z nieba. Każdy potrzebuje cudu”. Wejściówki w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii.

11. Nasza parafia organizuje wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży przed Niedzielą Palmową, które w tym roku odbędzie się w Nowej Rudzie – Słupcu w sobotę 13 kwietnia 2019. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.

12. Trwają zapisy do Niepublicznej Katolickiej SP Caritas Diecezji Świdnickiej. Szkoła mieści się przy ulicy Kraszowickiej 27. Jej uczniowie kształceni są i wychowywani w duchu wartości katolickich i patriotycznych. Nauka w szkole jest bezpłatna.

13. Parafia pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy zaprasza w sobotę na godzinę 17:00 wszystkich czcicieli i sympatyków Św. Rity patronki od spraw trudnych. na Mszę Św. połączoną z nabożeństwem ku czci świętej.