Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ojca Dariusza LASKOWSKIEGO proboszcza parafii p.w. św. Józefa w Świdnicy. Ojcu rekolekcjoniście życzymy światła Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.
 2. Ofiary na Jałmużnę Wielkopostną można składać do skarbony w kościele, natomiast ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać podczas Gorzkich Żali.
 3. W zeszłotygodniowej zbiórce do puszek przeznaczonej na cele misyjne zebrano 2 700 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to także 15. rocznica święceń biskupich przez naszego ks. biskupa Ignacego Deca. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Mszę. św. dziękczynną, która zostanie odprawiona przez jubilata o godz. 12.00.  Zapraszamy do modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.
 5. W kaplicy Św. Józefa dostępna jest wystawa, która opisuje życie i działalność sługi Bożego ojca Mariana Żelazka – werbisty, więźnia obozów koncentracyjnych, misjonarza niosącego pomoc biednym i trędowatym w Indiach, za co był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą.
 6. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odpędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 7. Nasza parafia organizuje wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży przed Niedzielą Palmową, które w tym roku odbędzie się w Nowej Rudzie – Słupcu w sobotę 13 kwietnia 2019. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.
 8. Wolontariusze po Mszy św. będą rozprowadzać przed kościołem paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną naszej diecezji. Za życzliwość i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
 9. We wtorek, 26 marca, o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy, odbędą się  warsztaty dla rodziców pt. „Jak chronić dzieci przed pornografią?”. Warsztaty poprowadzi Izabela karska, specjalista ds. komunikacji.
 10. W piątek od Mszy św. o godz. 18.00, rozpocznie się nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. Inicjatywa polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adoracja będzie prowadzona przez poszczególne parafie obu świdnickich dekanatów całą dobę do sobotniej Mszy św. o godz. 18.00. Program adoracji jest dostępny na stronie internetowej diecezji. Dyżur modlitewny naszej parafii od 22.00 – 23.00
 11. W niedzielę 30 marca, o godz.17.00 w cerkwi pw. św. Mikołaja przy ul. Łukasińskiego odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan
 12. Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten miesiąc, zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za żywych i za zmarłych.