Adres parafii:

pl. św. Jana Pawła II 2-3
58-100 Świdnica
tel. 530 853 425

SŁOWO BOŻE

Ogłoszenia 


 18  marca 2018

V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

  2. W poniedziałek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła powszechnego. Tego dnia o godz. 16.30 przy ołtarzu św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. trydencka. Nie będzie natomiast Mszy św. w czwartek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej.

  3. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 9.00.  Natomiast wieczorem o godz. 19.30 spod kościoła pw. Andrzeja Boboli w Świdnicy wyruszy Miejska Droga Krzyżowa, która ulicami Świdnicy przejdzie do katedry. Zapraszamy wszystkich świdniczan do udziału w międzyparafialnym nabożeństwie pasyjnym pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego.

  4. W sobotę o godz. 17.00 w salce na plebanii odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają zostać ochrzczone podczas Świąt.

  5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Procesji z palmami i Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył Biskup Świdnicki. Będzie to też czas modlitwy dziękczynnej w 14 rocznicę powstania Diecezji Świdnickiej i święceń biskupich jej Pasterza.

  6. Ze względu na obchód Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest w tym roku przeniesiona z 25 marca na 9 kwietnia.

  7. Spowiedź przedświąteczna z posługą księży z dekanatu odbędzie się w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek, tj. 26 i 27 marca. Zachęcamy, by wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty, w ramach stałego dyżuru lub podczas Mszy św.

  8. Z żalem zawiadamiamy, iż 16 marca zmarł p. inż. Zdzisław Deutschmann, który przez wiele lat służył swoją wiedzą i doświadczeniem kolejnym Proboszczom naszej Parafii w sprawach związanych z wszelkimi pracami renowacyjnymi przy katedrze. Polecajmy go w modlitwie Bożemu miłosierdziu. 

  9. Jest możliwość nabycia wielkanocnych świec Caritas w cenie 5 zł.

  10. Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten tydzień, zachęcamy do ofiarowania Mszy świętych za żywych i za zmarłych.