Ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

  1. Dziś po Mszy się o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie formacyjne.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne.
  3. Najbliższy kurs przedmałżeński w parafii katedralnej rozpocznie się w sobotę 16 marca o godz. 18.00 w salce na plebanii (I piętro). Kolejny w adwencie.
  4. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Nabożeństwa te będziemy celebrować w każdy piątek dla dorosłych godz. 9.30 i 17.00; jak również dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast Gorzkie Żale będą miały miejsce w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  5. Przyszła niedziela w Kościele w Polsce jest obchodzona jako dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na dzieła misyjne „ad gentes”.
  6. Spotkanie formacyjne żywego różańca w piątek 15 marca o 16 w salkach na plebanii
  7. Ofiary przeznaczone na Jałmużnę Wielkopostną można składać do skarbony w kościele, natomiast ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać podczas Gorzkich Żali.
  8. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 24 marca. Szczegółowy program zostanie podany za tydzień.
  9. Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten miesiąc, zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za żywych i za zmarłych.
  10. W niedzielę 17 III o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się pokaz nagrodzonego katolickim Oskarem włoskiego filmu fabularnego „Chleb z nieba. Każdy potrzebuje cudu”. Wejściówki w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii oraz księgarni diecezjalnej.