Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

 

1. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię. Przy wyjściu z kościoła można wylosować dla siebie karteczkę z cytatem z Pisma Św. Z pewnością można w nich znaleźć cenne wskazówki pomocne w życiu.

2. Dziś po Mszy św. o 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III.

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej zachęca do dokonania symbolicznej wpłaty na planowaną w Świdnicy budowę pomnika Księcia Bolka II Małego. Więcej informacji w związku z organizowaną zbiórką dostępnych jest w gablocie parafialnej.

5. W piątek 23 kwietnia po wieczornej Mszy św. o godz.18.30 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą będą animowali nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej Ziemi Świdnickiej. Adoracja zakończy się w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy adoracyjnej.

6. We wtorek 4 maja o godz. 19.00 w sali domu parafialnego przy katedrze rozpocznie się cotygodniowy cykl 9 „Wieczorów dla zakochanych„, które będą podejmowały m.in tematykę związaną z przygotowaniami narzeczonych do sakramentu małżeństwa.  Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji świdnickiej.

7. Zapraszamy do zamawiania intencji Mszy św. Są wolne terminy również w tym tygodniu.

8. Wychodząc naprzeciw rozwojowi techniki i potrzebom parafian postanowiliśmy przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa. W związku z tym w przedsionku naszego kościoła został zainstalowany wpłatomat, a w kancelarii terminal. W ten sposób jako wierni będziecie mieli komfort składania ofiar bez konieczności noszenia ze sobą gotówki.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu polecamy nowe numery Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci.

10. Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: używanie maseczek dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu.