Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła

5 lipca 2020

1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają parafię katedralną. Prace prowadzone w katedrze można także wspierać poprzez słodkie cegiełki, które można nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 20 zł.

2. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Przeżywając czas odpoczynku nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.

3. Przebywając w kościele pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego (to jest o stosowaniu maseczek i bezpiecznej odległości).

4. Przypominamy, że wybierając się do kościoła należy pamiętać o stroju godnym tego miejsca. Należy pamiętać, że świątynia nie jest miejscem rekreacji lecz kultu. Ubranie powinno zasłaniać ramiona i kolana. Nasz strój w kościele świadczy o nas jako chrześcijanach. Przed wejściem do kościoła prosimy też o wyłączanie dzwonków w telefonach komórkowych.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia nowe numery Niedzieli (temat numeru: Ufność Bogu kontra zabobony) i Gościa Niedzielnego (temat numeru: Między naturą a łaską) i Małego Gościa Niedzielnego.

6. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

***

W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.