Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020

1. Komunikat Księdza Biskupa

Drodzy Diecezjanie,

od lat, w ostatnią niedzielę stycznia, jako wspólnota diecezjalna wspieramy naszymi ofiarami utrzymanie świdnickiej katedry. Składane ofiary dają możliwość prowadzenia działań związanych z wyposażeniem oraz remontowaniem pierwszego spośród kościołów w diecezji.  Dzięki przyznanej ostatnio dotacji z programów europejskich rozpoczęła się na początku stycznia br. konserwacja i rewitalizacja barkowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej.  Ten największy w najnowszej historii remont świątyni zajmie kilka lat i jest związany z trudnymi działaniami konserwatorskimi, które wyraźnie ograniczą dostępność katedry.

 

Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji rozpoczętego dzieła remontu kościoła katedralnego, nazywanego Matką wszystkich kościołów diecezji a także proszę Was o materialne wsparcie remontu, który poza przyznaną dotacją wiąże się także ze znacznym tzw. wkładem własnym. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę (26 stycznia) na tacę wyrażam z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”. Całą wspólnotę diecezjalną polecam wstawiennictwu św. Stanisława, patrona diecezji i katedry a także opiece Matki Bożej Świdnickiej zapewniając o swojej modlitwie, którą szczególnie zanoszę w każdy wtorek przed Jej wizerunkiem czczonym w naszej katedrze.

+  Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

2. Jak widzimy w naszej katedrze trwają intensywne prace remontowe i renowacyjne. Liczymy, że dzieło to znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać indywidualnie oraz na konto parafii (numer konta dostępny jest na stronie internetowej parafii). Prosimy także o indywidualną troskę o porządek w kościele. Zapraszamy do pomocy przy utrzymaniu czystości w kościele. Również indywidualnie przetrzyjmy ławki wilgotną ścierką.

3. Wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają prowadzony remont składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W związku z trwającymi pracami Msze Święte odprawiane są przy ołtarzu MB Częstochowskiej.

5. Dzisiaj o godz. 17.00 JE ks. bp Ignacy Dec będzie przewodniczył Nieszporom ekumenicznym w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Okolicznościowe słowo wygłosi ks. Piotr Nikolski, proboszcz parafii prawosławnej w Świdnicy. Ponadto nabożeństwa ekumeniczne odbędą się w czwartek o g. 18.00 w Kościele Pokoju oraz w niedzielę 26 I o godz. 17.00 w cerkwi przy ul. Łukasińskiego.

6. Trwa Wizyta Duszpasterska w domach naszych Parafian. Program na najbliższy tydzień:

  • 20.01.2020 poniedziałek od godzimy 15.30 Ul. Wrocławska nr parzyste od 30 do 64, ul. Mieszka I
  • 21.01.2020 wtorek od godziny 15.30 Ul. Wodna, Warszawska, Rzeźnicza, Komunalna
  • 22.01.2020 środa od godziny 15.30 Ul. Nadbrzeżna, Ogrodowa, Wierzbowa, Piekarska, Plac Drzymały.

Adresy rodzin, które z różnych powodów nie przyjęły księdza po kolędzie, a chciałyby to uczynić, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii

7. W ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu” zapraszamy na wykład pt. „Dlaczego Kościół potrzebny jest do zbawienia?” który wygłosi ks. prof. dr hab. Dariusz Kowalczyk. Wykład odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17.00 w Auli WSD – wstęp wolny.

8. W tym roku przypada 25 rocznica śmierci ks. prałata Dionizego BARANA. Za tydzień w niedzielę (26 stycznia) o godzinie 10.00 JE bp Ignacy Dec odprawi Mszę Świętą w intencji zmarłego ks. Dionizego Barana.

9. W miniony wtorek w 62. roku kapłaństwa i 85. roku życia odszedł do wieczności ks. prałat Stanisław Pasyk, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Józefa w Świdnicy a także inicjator świdnickich parafii: pw. NMP Królowej Polski, Ducha Świętego i św. Andrzeja Boboli.

Uroczystości  pogrzebowe odbędą się wg następującego porządku:

  • we wtorek, (21 stycznia) o godz. 18.30 w kościele pw. św. Józefa, przy ul. Kotlarskiej Msza Św. z eksportą pod przewodnictwem JE ks. bp. Adama Bałabucha a po niej czuwanie modlitewne do godz.21.00.
  • W środę (22 stycznia), o godz. 11.00 w kościele pw. NMP Królowej Polski Mszy Św. pogrzebowej będzie przewodniczył JE ks. Bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki. Po jej zakończeniu trumna z ciałem zostanie przewieziona i złożona do grobu na cmentarzu parafialnym przy ul. Brzozowej.

Zmarłego kapłana polećmy w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.