Ogłoszenia

 32. Niedziela Zwykła

10 listopada 2019

 

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów – wydawnictwo św. Pawła – którzy proponują nam „Ewangelie na każdy dzień”. Tę pozycję można nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Są dostępne także egzemplarze Pisma Świętego. Gorąco zachęcamy i polecamy.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Z tej racji dziś po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki.

3. Ofiary, które dziś składane są na tacę, przeznaczone są na prace remontowe i renowacyjne w naszej katedrze. Wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarą wspierają te dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj podczas Mszy o godz. 11.30 dokonamy poświęcenia książeczek w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

5. Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca zostanie odprawiona jutro (w poniedziałek) o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy po której,  na pl. św. Jana Pawła II,  nastąpią uroczystości miejskie.

6. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasy VI (grupa trzecia: SP 315 i pozostałe szkoły) – w środę o godzinie 17.30, klasy VII – w czwartek o godzinie 17.00.

8. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w czwartek o godzinie 16.00.

9. Spotkania formacyjne Żywego Różańca – wyjątkowo w piątek (22 listopada) o godzinie 17.00 (o tym jeszcze przypomnimy).

10. Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek (14 listopada) o godzinie 20.00 w kościele Krzyża  Św.

11. Droga Krzyżowa – w piątek (15 listopada) o godzinie 20.00 w kościele Krzyża Św.

12. Do 14 listopada w kinie Cinema 3d o godz. 13.40 będzie wyświetlany głośny w USA film „Nieplanowane“, który zaprasza do tego, żeby w zupełnie nowy sposób spojrzeć na kwestię dzieci nienarodzonych.

13. W sobotę i w niedzielę w Świebodzicach odbędą się rekolekcje diecezjalne, prowadzone przez łódzki zespół ewangelizacyjny „Mocni w Duchu”. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji. Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na to wydarzenie w sobotę 16 listopada. Koszt wyjazdu wraz z obiadem 15 zł. Zgodę na wyjazd można pobrać w zakrystii. Zapisy u katechetów w szkole lub u ks. Mirosława. Wyjazd młodzieży w sobotę o godz. 8.00 sprzed katedry.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.