Ogłoszenia

  24.  Niedziela Zwykła

15 września 2019

1. Dzisiaj, po każdej Mszy św., odbędzie się zbiórka do puszek na Katolickie Radio Rodzina, za wszelkie przejawy życzliwości serdecznie dziękujemy

2. Serdecznie zachęcamy chłopców, którzy chcieli wstąpić w szeregi ministrantów – na spotkanie w każdy wtorek o godz. 16.00 przed katedrę. Zachęcamy Rodziców i Dziadków, aby pomagali chłopcom w podjęciu radosnej ministranckiej służby.

3. Nasza Parafia organizuje wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wambierzycach, które odbędzie się w sobotę 21 września. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Mirosława.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci z klas I, II i III, które w tym roku rozpoczynają przygotowania do I Komunii oraz ich rodziców na spotkanie rozpoczynające cykl przygotowań do tej uroczystości.

5. Już dziś zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci współpatrona naszej katedry Św. Wacława. Msza odpustowa odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 18.00.

6. W środę spotkanie kandydatów chcących przygotowywać się do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 w salce na plebanii.

7. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 17.00 w salce na plebanii.

8. Spotkanie formacyjne żywego różańca w piątek 20 IX o godzinie 16 w salkach na plebanii.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Barda Śląskiego w sobotę 5 X. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie prosimy o podanie nr PESEL.

10. Dzisiaj ulicami Świdnicy przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się on Mszą Św. godz.13.00. Po niej o godz. 14.00 wyruszy Marsz z pl. św. Jana Pawła II do Sanktuarium św. Józefa przy ul. Kotlarskiej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie red. Jan Pospieszalski, który na koniec Marszu w kościele pw. św. Józefa wygłosi konferencję  inaugurującą inicjatywę pt. „Szkoła rodziców”.

11. Dzisiaj o godz. 19.00 w Sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Rynku odbędzie się pokaz filmu „Tajemnice Ojca Pio”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w zakrystii oraz ewentualnie przed seansem.

12. Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej organizuje w dniach 20-26 X wyjazd do Chorwacji i Medjugorie. Zapisy i szczegółowe informacje w Kurii Biskupiej.

13. W dniach 4-6 X odbędzie się IX Ogólnopolski Kongres Małżeństw. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przyjęcie na dwa noclegi uczestników Kongresu. Chętnych gospodarzy prosimy o zgłoszenia w zakrystii (lub nr 609830588)

14. W niedzielę 22 IX w katedrze o godz. 10.00 Mszy  Św. w intencji Ojczyzny z racji 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę będzie przewodniczył .JE ks. bp Ignacy Dec  Po Mszy Św. nastąpi z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego przemarsz pod pomnik na pl. św. Małgorzaty.

15. Parafia pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy zaprasza 21 września (sobota) na godzinę 17:30 na Mszę świętą. Zostaną wprowadzone relikwie Świętej Rity otrzymane z Włoch. Po Mszy nabożeństwo ku czci świętej połączone z odczytaniem intencji i pobłogosławieniem róż i ucałowaniem relikwii. Serdecznie zapraszamy.