Ogłoszenia

  15.  Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać na ofiary złożone dziś na tace z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej katedrze.

2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy następujące wydarzenia:

♦ w poniedziałek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

♦ we wtorekwspomnienie NMP z Góry Karmel. W tym dniu zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będzie można przyjąć szkaplerz – znak zawierzenia siebie Maryi.

3. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. (około godz. 19.00) będzie miało miejsce poświęcenie samochodów z racji wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wszystkich kierowców bardzo serdecznie zapraszamy ze swoimi pojazdami.

4. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z księdzem Mirosławem. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.

5. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, tv, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu za bramą przy nowej plebanii od dnia 15 do 30 lipca. Przychody z akcji wspomogą zakup sprzętu medycznego do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry zakonne. Więcej informacji w gablocie na plakacie.

6.Przypominamy rodzicom, którzy posyłają swoje dzieci do pierwszych klas szkoły podstawowej i średniej, o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Wzór deklaracji, jaką należy złożyć w szkole można otrzymać zakrystii. Wzór deklaracji, jaką należy złożyć w szkole znajduje się tutaj.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

8. Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.